13 bejegyzés megtekintése - 16-28 / 28
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #4157
    ALBERT ERIKA
    Felhasználó

    Nálam is az történik, mint amit Szeri Gabriella leírt.

    #4158
    MVA admin
    Adminisztrátor

    A 10-es kérdések 10.1-10.11-es sorszámúak. Ezzel zárul a vizsgálat. Ezek jelentik a 10-21-ig a kérdéseket. Mást, továbbit nem kell keresni.

    #4159
    Borka Péter
    Felhasználó

    KATA adózó esetén az a jövedelem számolható el, amely a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló 2012. évi CXLVII. törvény 10. § (3) bekezdése alapján a bevételből származtatható. A törvény alapján a bevétel 60% minősül jövedelemnek.

    Tehát havi 375.000 Ft bevételnek kell lenni, hogy felvehessem a max 225.000 Ft (225e+50e=275e) “bértámogatást”?

    #4160
    Borka Péter
    Felhasználó

    A támogatást igénylő vállalkozás által megvalósítandó, az üzleti tervének megfelelő és a – vállalkozásindításához szükséges alább felsorolt tevékenységekre a foglalkoztatáshoz kapcsolódó elszámolható költségek maximum 40%-ának mértékéig terjedő átalányban részesül:

    A 3,2 milliós max bértámogatás mellett, a pályázatban meghatározott dolgokra, melyek segítik a vállalkozást felvető max 1,3 millió Ft. Ezt a 40% átalány részt úgy kell érteni, hogy 1 millió Ft elszámolandó költség esetén 400.000 Ft-ot vehetek fel és az elszámolási időszak végén a maradék 600.000-t?

    #4161
    MVA admin
    Adminisztrátor

    2019-03-16-15:10-kor feltett kérdés:
    A Gyakran Ismételt Kérdések menüpont alatt a KATA adózási mód választásához feltett több beérkezett kérdést is részletes meg fogunk válaszolni a képzések indulásáig. Kérjük addig türelmét.

    2019-03-16-15:28-kor feltett kérdés:
    Nem.
    Kérjük, olvassa és értelmezze helyesen a pályázati felhívásokat.
    https://www.ginop519.hu/ginop-5-1-10-18-allaskeresok

    https://www.ginop519.hu/ginop-5-2-7-18-fiatalok

    #4164
    Király Eszter
    Felhasználó

    Tisztelt MVA admin.

    Szerdán (március 13.-án) telefonáltam önöknek az ügyben, hogy nem tudom letölteni se a támogatási szerződést, se a szándéknyilatkozatot mivel az önök szervere sajnos nem működik valamilyen oknál fogva megfelelően. Azt a választ kaptam, hogy a kaposvári vállalkozó központban tudnak segíteni, gondolom azt feltételezve, hogy valamit elrontottam a kitöltés során vagy hasonló. Csütörtökön elmentem a vállalkozói központba és ott a hölgynek megmutattam a hibaüzeneteket amiket személy szerint én hétfő (március 11.) óta kapok amikor megpróbálom letölteni a dokumentumokat. A hölgy igazolta, hogy a kitöltéssel nincs semmilyen probléma és nagy valószínűséggel tényleg önöknél áll fenn valamilyen technikai hiba és mondta, hogy elküldi önöknek a hibaüzeneteket. A biztonság kedvéért és főleg amiatt, hogy nem tudom letölteni (már egy hete) a dokumentumokat, úgy döntöttem, hogy személyesen is megírom ide a problémát.

    Se az emailben, se az oldalon megjelenő download button nem működik. A szándéknyilatkozat letöltésének sikertelensége ezzel a hibaüzenettel végződik: “There was an error generating the PDF file.
    Your server wasn’t able to upload PDF file: Operation timed out after 120000 milliseconds with 0 out of -1 bytes received”

    A támogatási szerződés idáig se jut el mert ott már csak egy böngésző hibaüzenet van: “A webhely nem érhető el A törölt link weboldal lehet, hogy ideiglenesen nem érhető el, vagy véglegesen új címre költözött.
    ERR_INVALID_RESPONSE”

    Remélem tudtam segíteni a hiba minél gyorsabb feltárása érdekében.

    • A hozzászólás módosításra került: 5 years, 1 months telt el-MVA admin.
    #4166
    MVA admin
    Adminisztrátor

    Tisztelt Hölgyem!
    A kormányhivatal dokumentuma 9,6 MB, a személyes okmányai 18 MB méretűek. Emiatt nem engedi a szerverünk a legenárálást, mely egyébként tökéletesen működik, nincs semmi baja. Kérjük, csökkentse a fájlok méretét, csatolja újra és mentés után le fogja tudni generálni a dokumentumait.
    A fenti posztjából érdemes a linket törölnie, mivel a korrigálások után más is hozzáférhet a dokumentumhoz itt a fórumban ha rákkattint a linkre.
    Horváth László

    #4167
    Király Eszter
    Felhasználó

    Köszönöm a gyors választ kedves László. Sajnos nem látom a lehetőséget arra, hogy hol tudnám a hozzászólásomat szerkeszteni. Ha ön adminként lát erre opciót, kérem nyugodtan távolítsa el a linket/hozzászólást. A fájl méretére vonatkozó tájékoztatás vagy hibaüzenet minden bizonnyal tudott volna hamarabb segíteni, de nagyon köszönöm a segítségét.

    #4169
    MVA admin
    Adminisztrátor

    Töröltem a linket, kérem majd jelezze, hogy mire jutott.

    #4172
    Király Eszter
    Felhasználó

    Átméreteztem a fájlokat, újra feltöltöttem őket és így valóban sikerült letöltenem a 2 dokumentumot. Köszönöm a segítségét!

    #4713
    Kósz Jenő
    Felhasználó

    Tisztelt MVA admin!
    Beküldtem a Motivációs vizsgálat űrlapot, igazság szerint már többször is, mert akárhányszor belépek a felületre, minden alkalommal azt írja ki, hogy “0% complete”, azonban ha végig kattintom, akkor a válaszaim benne vannak…
    Utána tudnának nézni, hogy rendben van-e így ez a beküldött adatlapom? Ma van a határidő, hoyg ez meglegyen és nem szeretnék lemaradni a 04.02-es indulásról.
    Itt a motivációs űrlapon alul van egy rész, ami már az üzleti tervre vonatkozik, ezt is ki kell ebben a szakaszban tölteni ahhoz, hogy elkezdhessem a képzést?
    Továbbá azt szeretném még kérdezni, hogy ha ez rendben van, akkor az 5.számú mellékletet milyen formában fogom megkapni? Ha jól értelmeztem, akkor ez a feltétele annak, hogy elkezdhessem a képzést.

    Köszönöm

    • A hozzászólás módosításra került: 5 years telt el-Kósz Jenő.
    #4715
    Kósz Jenő
    Felhasználó

    Üdv,
    még egy kérdés, ami felmerült: egy pontban azt írja ki a rendszer, hogy a “kétoldalúan aláírt Támogatási szerződés elhelyezése a projekt mappában” – ez mit jelent pontosan? Fel kell valahova tölteni, amit postán visszakaptunk?

    Köszönöm

    #5423
    Kiss Anna
    Felhasználó

    Kedves MVA Admin!
    Alapvető kérdésem van: a GINOP-5.1.9-es programba lehet még jelentkezni, vagyis a támogatási szakasz előfeltételének számító képzés indul-e még, és lehet-e még jelentkezni? Én az eddigi információ-gyűjtésem során úgy értelmeztem, hogy igen, de nem teljesen látom/értem, hogy mikor és hogyan. Válaszát előre is nagyon köszönöm!
    Kiss Anna

13 bejegyzés megtekintése - 16-28 / 28
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.